MAGART nr 109B

W Centrum Mody w Nadarzynie, niczym tajemniczy domek Muminków ukryty w bajecznej dolinie, spośród unikalnych sklepów i galerii wyłania się wyjątkowy butik – MAGART. Swoją nazwę zawdzięcza właścicielce, Pani Magdalenie Kiersikowskiej.

MAGART to połączenie klasycznych krojów z nowoczesnym wzornictwem, odważne i awangardowe projekty przy zachowaniu stylu i elegancji. Unikalny charakter firmy jest zbudowany na ponad dwudziestopięcioletniej współpracy z prestiżowymi łódzkimi firmami m.in. TWIN i TOK, których wybrane unikatowe projekty dostępne są wyłącznie w butikach MAGART. Wyjątkowość modeli podkreśla dodatkowo fakt, że produkowane są w krótkich seriach, wobec czego proponowane tu stylizacje będą unikatowe.

Niepowtarzalny design zapewniają nowoczesne metody produkcyjne, doskonała jakość wykończenia oraz najlepsze materiały sprowadzane z Francji, czy Włoch, które są całkowicie naturalne. Wszystko to sprawia, że każdy produkt jest małym dziełem sztuki użytkowej, który towarzyszyć nam będzie przez lata. Przewagę polskich marek stanowi fakt, że doskonale poznały sylwetki Polek i dostosowały do nich konstrukcję ubrań oraz ich rozmiarówkę (36-50). W efekcie niezależnie od rozmiaru klientki zachwycają się takim samym efektem stylistycznym.

Ponadczasowy i wszechstronny charakter modeli sprawia, że latami nie wychodzą z mody, a niejednokrotnie wyprzedzają nadchodzące trendy. W efekcie, panie, które odwiedziły butik, wielokrotnie wracają po ubrania tych samych firm, uzależnione od ich jakości. Klientki MAGART to przede wszystkim kobiety aktywne, o kobiecych kształtach ceniące elegancję i wygodę, ponadto jakość, klasykę, piękno i niepowtarzalność. Z tego powodu do naszych stałych klientek należą kobiety pracujące w mediach, polityce oraz business woman.

W sklepie znajdziemy też fasony nowoczesne, łączące nietypowe kolory i wzornictwo, które pozwalają na dużą dowolność i kreatywność połączeń. Swoim początkiem firma MAGART sięga roku 1990, kiedy to Pani Jolanta i Janusz Kiersikowscy rozpoczęli działalność handlową związaną z damską konfekcją. Firma przechodziła różne koleje losu, towarzysząc niejako burzliwej rekonstrukcji polskiej małej przedsiębiorczości. Pasją, której w wolnych chwilach oddaje się bez reszty właściciel, są antyki.

Za swoje życiowe zadanie uznaje ratowanie resztek polskiej historii ocalonej od zapomnienia w niezwykłych przedmiotach, obiektach i historycznych artefaktach. Od początku lat 90-tych wyszukuje i przywraca do dawnej świetności stare meble, zegary, obrazy oraz srebra czy porcelanę. Tymi kawałami historii Pan Janusz dzieli się ze swoimi klientami, mając na względzie drugie życie sprzedawanych przedmiotów. Korzystając ze swojego doświadczenia, chętnie służy radą przy urządzaniu pomieszczeń, a także w razie potrzeby, wyszukuje i odrestaurowuje niezbędne eksponaty.

Jego prywatnym zamiłowaniem jest wynajdowanie i ożywianie świątków: obrazów, rzeźb, krzyży, pasyjek czy starych ołtarzy. Niebagatelna kolekcja tego typu obiektów udowadnia, że swojemu życiowemu powołaniu oddaje on całe serce, a nierzadko także czas i środki. Firma MAGART to ciekawe miejsce. Choć wydaje się być kolejnym sklepikiem z konfekcją damską, to odwiedzenie któregokolwiek z ich butików pozostawia niezapomniane wrażenie obcowania z kimś niezwykłym, dla kogo moda jest tylko punktem wyjścia, a życie to niekończąca się przygoda.

Można się wśród nich poczuć jak wyjątkowy gość, zupełnie zapominając o handlowym celu wizyty. Warto odwiedzić ich malutkie, tajemnicze, trochę inne niż wszystkie sklepy, czy to ten nowo otwarty – w MODO, czy ten w Centrum Mody w Nadarzynie, by choć przez chwilę stać się gościem ich barwnego i wszechstronnego świata.